• Gripex Hot Zatoki, proszek do sporządzania roztworu doustnego

Gripex Hot Zatoki, lek przeciw objawom przeziębienia, grypy i zapalenia zatok.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydrochloridum), dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorpbani hydrobromidum), chlorofenaminy maleinian (Chlorphenamini maleas).
1 saszetka zawiera: 650 mg paracetamolu, 60 mg pseudoefedryny chlorowodorku, 20 mg dekstrometorfanu bromowodorku oraz 4 mg chlorofenaminy maleinianu.

Pozostałe składniki to: kwas askorbowy, kwas cytrynowy bezwodny, aromat cytrynowy, powidon, sodu cytrynian, skrobia kukuiydziana, kwas stearynowy, sacharoza, tytanu dwutlenek, wapnia fosforan, żółcień chinolinowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Należy rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić gorący płyn małymi łykami.

Zalecana dawka to:

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 saszetka, w razie konieczności dawkę można powtarzać lecz nie częściej niż co 4-6 godzin.

Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki dziennie. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

Wskazania

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Przeciwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany w następujących przypadkach:

- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,

- niedokrwistość,

- ciężka niewydolność wątroby lub nerek,

- u pacjentów przyjmujących inne produkty lecznicze zawierające paracetamol, dekstrometrofan, pseudoefedrynę lub inne sympatykomimetyki (takie jak produkty lecznicze zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub produkty lecznicze psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy), chlorofenaminę lub inneprodukty lecznicze przeciwhistaminowe,

- u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), obecnie lub w ciągu dwóch ostatnich tygodni, 

- kaszel z dużą ilością wydzieliny, astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową,

- ciężkie nadciśnienie,

- ciężka choroba niedokrwienna serca,

- mukowiscydoza


Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Służymy Państwu pomocą pod adresem info@aptekapodwaga.co.uk




Gripex Hot Zatoki, proszek do sporządzania roztworu doustnego

  • Producent: USP Zdrowie
  • Model: 8 saszetek
  • Typ: Lek
  • Stan magazynowy: 1
  • £5,50

  • Netto: £5,50

Prawa autorskie © 2018 Apteka Pod Wagą

P&T PL LTD registered in England and Wales, registration number: 08862156, registered office address: 24 Strathmore Avenue, Luton, England, LU1 3NZ
Tagi:Polska Apteka UK, drogeria UK, kosmetyki, odzywki
tel.: +44 7734395892, e-mail: info@aptekapodwaga.co.uk